Dovoz áut z Nemecka

německo Dovoz áut z Nemecka je dnes naozaj lacný, ale nájdete tu aj veľa podvodník alebo v horšom prípade aj zlodejov. Odporúčam auto prezrieť osobne, a keď nemáte takúto možnosť kúpiť ho aspon cez známy internetový portál ako je napríklad www.mobile.de.

Ako už bolo povedané narazíte na veľa podvodníkov a zlodejov. Preto odporúčam ešte pred tým, než sa vydáte na cestu do Nemecka , aby ste si auto prezreli nechať si zaslať detailné fotku VIN kódu a technického preukazu. Ak je predávajúci seriózny určite vám to bez problému pošle pokiaľ nebude chcieť odoslať, vzniká určité podozrenie. Ak ste zvolili takú metódu, že ste sa priamo vydali do nejakej veľkej Nemeckej metropoly , kde nájdete veľa autobazárov, doporučuji vziať si so sebou osobu, ktorá autám dobre rozumie a skontroluje technický stav .

Pri kontrole vozňov buďte naozaj starostliví a nikde sa neponáhľajte, keď na vás majiteľ tlačí. Pokojne si urobte zoznam na papier a ten si potom postupne po bodoch projíždějte. Je potrebné si uvedomiť, že kupujete auto za niekoľko sto tisíc a nie rožok za korunu. Skúšobná jazda je dnes samozrejmosťou, keby majiteľ sa skúšobné jazdou nesúhlasil, určite má na to dôvod a trvajte na tom. Samozrejme ak kupujete zbrusu nové auto z autosalónu, tieto starosti mať nemusíte. Ak si vyberáte vozidlo cez Českú spoločnosť , ktorá ho má v ponuke a je už dovezený, je postup úplne rovnaký.

Skúšobná jazda je dnes samozrejmosťou, keby majiteľ sa skúšobné jazdou nesúhlasil, určite má na to dôvod a trvajte na tom. Samozrejme ak kupujete zbrusu nové auto z autosalónu, tieto starosti mať nemusíte.

 

Tiež je potrebné si uvedomiť jestli voz vlastnil nejaký mladý človek alebo starší, stav vozidla sa totiž dosť výrazne odlišuje štýlom jazdy a starostlivosť. Čo sa týka cla to sa pri prevoze platiť nemusí, spôsobov ako dostať auto do SR je naozaj veľa, či už prevoz po vlastnej osi, prevoz odťahovú a dnes už aj dokonca prevoz vlakom. Čo sa týka daní tie sa platí v krajine kde jazdenky kupujete. Ak si chcete kúpiť zbrusu nové auto v Nemeckom autosalóne tak je to už trochu iné a daň sa platí v ČR .

Novinky