Dovoz áut z Talianska

Itálie

Doviezť si auto zo zahraničia dnes už nie je tak problémové ako tomu bývalo v predchádzajúcich rokoch. Vozia sa z mnohých krajín Európy a Sveta. V tejto téme sa však pozrieme na dovoz áut z Talianska , aké sú v Taliansku ceny, Pozrite sa taktiež na nejaké tie nevýhody a výhody a neminie nás tiež problematika.

Prvým faktom pri kúpe vozidla je ten, že si musíme uvedomiť, kde budeme platiť daň. Je to jednoduché, ak kupujete nové auto , to znamená, že nie je starší ako pol roka a nemá najazdených viac ako 6000 kilometrov , platíte daň v krajine, do ktorej chcete vozidlo doviezť . V našom prípade teda ČR. Ak kupujete ojazdené vozidlo, platíte daň v tom štáte, v ktorom vozidlo kupujete. Tiež ešte odporúčam preštudovať zákony 56/2001 o podmienkach prevádzky vozidiel a zákon 168/1999 o poistení zodpovednosti. Oba tieto zákony nájdete na stránke Ministerstva dopravy ČR.

Keď kupujeme auto z Talianska, je potrebné si uvedomiť, v akej lokácii bolo vozidlo prevádzkované . Keďže v južnej časti Talianska nepoznajú sneh tak je podvozok v ďaleko lepšom stave ako inde. Naopak však, ak bol vagón prevádzkovaný v severnej oblasti, je potrebné si uvedomiť, že tu nenájdete nič než len hory a sneh. To znamená, že vozidlo môže byť poškodený od soli (samozrejme záleží na starostlivosť majiteľa). Voz tiež bude mať motor a brzdy v horšom stave, pretože sjíždět hory dá autu poriadny zabrať. Tiež je potrebné si uvedomiť, že Taliansko je od nás vzdialená nejakých 1000 kilometrov as tým sú spojené drahé poplatky za dopravu do SR.

Doviezť si auto zo zahraničia dnes už nie je tak problémové ako tomu bývalo v predchádzajúcich rokoch.

Samozrejme sú opäť možnosti, že si vozidlo dovezieme sám, alebo cez spoločnosť, ktorá sa dovozom vozidiel zaoberá. Odporúčam použiť spoločnosť, ktorá vozne dováža už nejaký ten rok. Na zákazku vám dovezie auto z akej krajiny chcete a tiež vám ho zaregistruje a vy si prídete pre už prihlásený voz z registračnými značkami. Samozrejme takáto spoločnosť si účtuje poplatok za dopravu za zhotovenie atď, ale aj tak vás auto vyjde ďaleko lacnejšie . Samozrejme v Taliansku sa najviac oplatí kúpiť exotický voz ako je Ferrari alebo Lamborghini, pretože Taliansko je krajina pôvodu, ale nepôjdeme do extrému a pozrieme sa na dva rozumné príklady.

Škoda Fabia 1,4 TDI 51 kW

Cena v Taliansku: 302 400
Cena v Česku: 367 900
Ušetríte: 65 500 (+ náklady na dopravu)

Škoda Octavia Combi 1,9 TDI Classic

Cena v Taliansku: 451 080
Cena v Česku: 549 900
Ušetríte: 98 820 (+ náklady na dopravu)

Novinky