Dovoz áut z USA

USA Zabezpečením vozidlo z USA je dnes výhodné a to aj napriek náklady na prepravu z Ameriky do Európy. Najväčší podiel má na to asi nízky kurz dolára. Je známe, že v Amerike kúpite vozidlo až o polovicu lacnejšie než v Českej Republike . Pre dovoz vozidla z USA nie je dnes stanovená takmer žiadna prekážka. Pre dovoz vozidla z USA je možné využiť niektorú zo spoločností, ktorá sa týmto zaoberá, alebo si vozidlo kúpiť cez internet. Na túto kúpu doporučuji stránku Ebay - http://www.motors.ebay.com/.

Dajme tomu, že už máte vozidlo zaplatené a ste dohodnutí z bývalým majiteľom o preprave. Vozidlo sa samozrejme musí precliť a zaplatiť aj prepravu, najčastejšie teda kontajner . Dajme tomu, že vozidlo je už clo zaplatené a stojí vám niekde v garáži. Teraz sa poďme pozrieť na čo si dať pozor a čo si pred kúpe vozidla musíme uvedomiť.

Najprv si musíme uvedomiť, že zákony v USA sú odlišné než zákony . Najviac sa kladie dôraz na oranžové blinkre , pretože väčšina Amerických vozidiel ich má červené a to EÚ nepovoľuje (výnimku majú len vozidlá vyrobené do roku 1973, teda veteránov). Reflektory tiež musí byť nastaviteľný podľa zaťaženia auta, aby ste neozařovali ostatné vodiča. Je potrebné si uvedomiť, že vozidlá stavaná pre Ameriku majú iné jazdné vlastnosti , hlavne teda tuhú zadnú nápravu, čo vedie k horšej stabilite vozidla. Ďalej si musíme dať pozor na technický stav vozidla, pretože v USA sa zaobchádza z vozy trochu inak ako v Česku, takže nie je výnimkou, že vozidlo, ktoré jazdí v Amerike a má stav tachometra 100 000km zodpovedá Európskemu stave 200 000km.

Najviac sa kladie dôraz na oranžové blinkre , pretože väčšina Amerických vozidiel ich má červené a to nepovoľuje.

 

Najskôr najjednoduchšia cesta pre prihlásenie takého auta je cez spoločnosť Dekra (http://www.dekra- automobil.cz). V tejto spoločnosti by vám mali vozidlo celkovo pripraviť pre prevádzku v . Táto technická stanica vám tiež vydajú protokol o technickej spôsobilosti vozidla , z ktorým zájdete k dovozcovi, ak ste auto nedovážali cez žiadnu spoločnosť tak o schválení rozhoduje Ministerstvo dopravy ČR . Ak by ste mali konkrétne otázky použite odkaz uvedený vyššie, prípadne sa nebojte osloviť nejakú poverenú osobu. Na stránkach taktiež nájdete podrobný návod čo všetko pre prihlásení budete potrebovať .

Ak máte ozajstný záujem o dovoz vozidla z USA doporučuji tiež navštíviť stránky Ministerstva dopravy ( http://www . mdcr.cz /). Tu nájdete podrobný zákon, osobne odporúčam navštíviť zákon 56/2001Sb. Tiež by bolo dobré pozrieť vyhlášku číslo 341, ktorá je doplnená smernicou 302.

Novinky