Konfiškované autá z leasingu na predaj

Konfiškované autá z leasingu na predaj

Zhabanie auta z lízingu predstavujú špecifický segment trhu . Ide často o kvalitné a luxusné vozy, ktoré nebol ich predchádzajúce "majiteľ" schopný zaplatiť, či sa nejakým spôsobom previnil proti lízingové spoločnosti, od ktorej mal po dobu lízingu auto v prenájme. Keďže po celú dobu lízingu je automobil vo vlastníctve tejto spoločnosti , má tak právo na odobratie automobilu v prípade omeškania či nesplácania lízingových splátok. Automobil potom prejde späť pod lízingovú spoločnosť a leasingový nájomca má proste smolu.

Lízingová vozidla

Autá, ktoré sú predmetom lízingu sú obvykle maximálne niekoľko rokov stará, nehavarované, s povinnými servisnými prehliadkami a vďaka zabavenia lízingovou spoločnosťou sa stávajú zaujímavým tovarom . Danej lízingové spoločnosti sú totiž tieto vozidlá prakticky k ničomu a tak sa ich snažia ďalej predať. A to čo najrýchlejšie. Preto sú aj ceny týchto automobilov značne pod zvyčajnú trhovou cenou a to až o 40% . To robí zo skonfiškovaných áut z lízingu žiadané tovaru, ale dôležité je byť obozretný pri kúpe takéhoto vozidla.

Autá, ktoré sú predmetom lízingu sú obvykle maximálne niekoľko rokov stará, nehavarované, s povinnými servisnými prehliadkami a vďaka zabavenia lízingovou spoločnosťou sa stávajú zaujímavým tovarom.

Transparentné pôvod vozidla

Je potrebné, aby už bol vyriešený prípadný spor s predošlým majiteľom vozidla (teda s nájomcom, ktorý platil leasing, ale auto mu bol odobratý pre porušenie zmluvy). Ak stále prebieha spor, nie je vhodné automobil kupovať, pretože sa môžete dostať do situácie, kedy predchádzajúce leasingový nájomca spor napríklad na súde vyhrá a bude mu automobil opäť patriť a vy ho v prípade kúpy budete musieť odovzdať a vymáhať svoje prostriedky po lízingové spoločnosti, od ktoré by ste dané vozidlo kúpili. Preto je potrebné, aby pri výbere a kupovanie takýchto vozov bol úplne transparentné pôvod auta , vyriešené všetky predchádzajúce záväzky alebo záložné práva, automobil nebol evidovaný ako podozrivý alebo kradnuté a nebol blokovaný dopravným inšpektorátom.

Podobné články

Ojazdené autá z Nemecka

Dovážané automobilu z členských štátov Európskej únie (EÚ), teda iz Nemecka, je možné, ak má platné osvedčenie o homologizácii pre prevád...

Novinky