Ojazdené autá z Nemecka

Ojazdené autá z Nemecka

Dovážané automobilu z členských štátov Európskej únie (), teda iz Nemecka, je možné, ak má platné osvedčenie o homologizácii pre prevádzku na pozemných komunikáciách ao technickej spôsobilosti. Dôležité je teda, aby vozidlo malo platný veľký a malý technický preukaz .

Dovoz automobilu

Hlavné je pri nákupe vozidla v zahraničí presne vedieť, čo za automobil vlastne chcem. Ako značku, kvalitu a približnú cenu. Dôležitý je aj faktický stav vozidla. Dbajte na zvýšenú opatrnosť pri výbere automobilu a požadujte servisnú knižku, pretože v Nemecku je u väčšiny automobilov tento doklad prakticky samozrejmosťou. Práve v servisnej knižke sú uvádzané všetky informácie o skutočne najazdené počtu kilometrov, výmene oleja a pravidelnosť používania vozidla . Každý podozrivý údaj je potrebné preveriť a najlepšie odstúpiť od prípadného predaja pri akomkoľvek podozrení.

Požadujte servisnú knižku , pretože v Nemecku je u väčšiny automobilov tento doklad prakticky samozrejmosťou.

Telefonická domluva

Určite je vhodné pri výbere vozidla v zahraničí sa vopred telefonicky čo najviac informovať. Solídna predajcovia sú ochotní o vozidle poskytnúť rad informácií a vyjsť potenciálnemu kupcovi maximálne v ústrety . Dôležité sú údaje o faktickom stave vozidla, výbave, opravách, celkové minulosti či haváriách. Áno aj tu je dôležité byť veľmi ostražitý.

Havarovane vozne

Dôležité je si so sebou vziať pri ceste pre automobil odborníka , ktorý bezpečne skontroluje stav vozidla. Automobily predávané silne pod cenu sú už značným signálom, že niečo nemusí byť v poriadku. Auto môže vyzerať veľmi slušne, ale môže byť po veľkej havárii s neodstraniteľným poškodením, alebo takým problémom, ktorého odstránenie vás následne môže v Čechách štát nemalé prostriedky. Preto je dôležitá kontrola naozajstným odborníkom , ktorý presne vie, na čo sa zamerať a čo skontrolovať najviac, aby ste následne neboli nemilo prekvapení.

Podobné články

Spoločnosti na dovoz áut

Spoločnosti na dovoz áut zo zahraničia sú desiatky, možno aj stovky. Vozidlo si môžete nechať zohnať a dopraviť do ČR na zákazku , alebo m...

Konfiškované autá z leasingu na predaj

Zhabanie auta z lízingu predstavujú špecifický segment trhu . Ide často o kvalitné a luxusné vozy, ktoré nebol ich predchádzajúce "majiteľ...

Novinky