Spoločnosti na dovoz áut

Spoločnosti na dovoz áut

Spoločnosti na dovoz áut zo zahraničia sú desiatky, možno aj stovky. Vozidlo si môžete nechať zohnať a dopraviť do ČR na zákazku , alebo môžete prezrieť ponuku už dovezených a nepredaných vozidiel. Spoločnosti si samozrejme účtujú nemalý poplatok za dovoz, niekedy vám spoločnosť privezie auto a prihlási a vy si ho už vyzdvihnete s platnými registračnými značkami . Niektorá spoločnosť vám iba vozidlo dovezie a prihlásenie je už na vás.

Solídna dovozca vám vozidlo nechá nafotiť zo všetkých strán, alebo tiež detailné časť, ktorú chcete, napríklad detaily nosníka v motorovom priestore, pretože tie sú často zváraný po nehode. Odporúčam vybrať spoločnosť, ktorá už má nejaký ten dovoz za sebou a tiež odporúčam si vyberať takú spoločnosť, kde vám ponúka jet si pre auto spoločne so zástupcom spoločnosti a odborným pracovníkom, ktorý prezrie stav vozidla .

Ako dovoz zo spoločností prebieha?

Ak ešte nemáte vybrané vozidlo, ktoré chcete doviezť, tak si spoločne so spoločnosťou vyberiete ten automobil, ktorý by mohol byť pre vás zaujímavý. Spoločnosť sa postará o to, či je vagón stále voľný a ponuka aktuálne . Ak je voľný, tak vám spoločnosť ponúkne jeho objednávku vo vašej prítomnosti. Spoločnosť zistí, či auto nie je kradnuté alebo vedený na nejaké čiernej listine . Odporúčam trvať na tom, že chcete ísť na vozidlo spolu so zástupcom spoločnosti a odborným pracovníkom, ktorý prezrie stav vozidiel. Pri záujme a dovoze vozidla do SR spoločnosť zabezpečí väčšinou všetky potrebné doklady a voz zaregistruje a vy ho už dostanete s registračnými značkami. Ako som už hovoril, je tiež možnosť si vybrať už dovezený voz z ponuky a takáto kúpa už funguje ako z každého iného autobazáru.

Áno na dovoze áut cez spoločnosť naozaj žiadna veda nie je a to aj napriek poplatok, ktorý si spoločnosť účtuje (väčšinou za kilometer) sa dovoz naozaj vyplatí a to najmä vďaka vysokému kurzu koruny .

Len zriedka sa vám stane vyššie spomínaný prípad, že spoločnosť vám neponúkne registrácii vozidla. Áno na dovoze áut cez spoločnosť naozaj žiadna veda nie je a to aj napriek poplatok, ktorý si spoločnosť účtuje (väčšinou za kilometer) sa dovoz naozaj vyplatí a to najmä vďaka vysokému kurzu koruny . Nakoniec ešte pár odkazov na spoločnosti, ktoré sa dovozom áut zaoberajú.

Podobné články

Ojazdené autá z Nemecka

Dovážané automobilu z členských štátov Európskej únie (EÚ), teda iz Nemecka, je možné, ak má platné osvedčenie o homologizácii pre prevád...

Novinky